Voedingscentrum.nl maakt gebruik van cookies. Waarom? Lees onze uitleg. Je kunt de webanalyse cookies instellingen aanpassen.
 

Hoe doen andere scholen dat?

5 februari 2016

Steeds meer scholen werken aan een kantine die een positieve en fitte omgeving biedt. Wij hebben tijdens onze schoolbezoeken al heel wat leuke voorbeelden van acties vastgelegd. Een selectie uit ons foto-album.

Zo'n menukaart, daarop kan je prima de Schijf van Vijf uitleggen, zo bewijst het Amadeus Lyceum uit Vleuten. De nummertjes achter de broodjes verwijzen weer naar de verschillende schijven. Een broodje gezond bevat bijvoorbeeld ingrediënten uit schijf 1, 3, 4 en 5. Leerzaam en heel smaakmakend bovendien!

'Onze school staat voor gezond enneuh... iets met leren. Ofzo.' Een duidelijke missie kan ervoor zorgen dat zowel leerlingen als medewerkers precies weet wat ze kunnen verwachten en waaraan ze werken. Amsterdam International Community School (AICS) hangt hun Vision Statement gewoon aan de muur. En het CSG Groene Hart uit Alphen a/d Rijn verwerkte hun visie in een smaakmakende poster.

Goede reclames voor gezonde producten werken eigenlijk aan twee kanten: leerlingen zullen sneller geneigd zijn om iets te kopen dat in de aanbieding is, en daarnaast hangen er overal grote mooie borden en afbeeldingen die de omgeving een gezonde uitstraling geven.

Leuk gedaan door  Zeldenrust Steeland College in Zeeland (Hun leerlingen leren zowel het belang van ontbijt en hebben kans om dit goedkoop even te scoren.)

CS Vincent van Gogh in Assen combineert hun aanbiedingen met leuke weetjes en scherpe opmerkingen over eten.

Wie verdiende er al een Schoolkantine Schaal?
Overzicht

Zoek je een middelbare school met een gezonde schoolkantine? Je kunt zoeken op een specifieke school of per provincie kijken welke scholen een Schoolkantine Schaal hebben.